Kızıyla ilgili soru Destici'yi kızdırdı: Siyasetçilerin kız çocukları evlerinde mi otursun? Kızıyla ilgili soru Destici'yi kızdırdı: Siyasetçilerin kız çocukları evlerinde mi otursun?
Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), 8 Haziran Cumartesi günü başlayıp iki oturumlu sınav sona erdi. Dün sınav sonrası ortaya atılan 'sorular sızdırıldı' iddiasına ilişkin açıklamaya yapan ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, hukuki süreç başlatıldığını söyledi. 
Ersoy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda "3 milyon 120 bin 878 adayın başvurduğu Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başarıyla tamamlanmıştır. Sınav sürecinde yapılan dezenformasyon amaçlı sosyal medya paylaşımları ve bazı basın yayın organlarında çıkan haberlerle ilgili hukuki süreç başlatılmıştır." ifadelerini kullandı.

Savcılık soruşturma başlattı

ÖSYM'nin ardından Adalet Bakanı Yılmaz Tunç da konuyla ilgili bir açıklama yayınladı. Tunç, iddialarının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı resen soruşturma başlattığını duyurdu.
Tunç, soruşturma haberini sosyal medya hesabından duyurdu. Tunç şu ifadeleri kullandı: "YKS TYT ve AYT sorularının sızdırıldığına ilişkin bazı basın yayın organları ve sosyal medya mecralarında yer alan gerçeğe aykırı iddialar ve paylaşımlar hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'Halkı Yanıltıcı Bilgiyi Alenen Yayma' suçundan resen soruşturma başlatılmıştır." Soruşturmanın titizlikle sürdürüldüğünü vurgulayan Tunç, "Hedeflerine ulaşmak için yoğun bir çalışma dönemi geçiren adayların ve onlara sonsuz destek veren ailelerinin huzuru ile kurumlarımızın saygınlığını bozmaya yönelik yapılan gerçek dışı sosyal medya paylaşımları asla kabul edilemez. Hayallerindeki mesleğe kavuşmak için sınavda ter döken tüm adaylarımızın başarılı bir sınav geçirmiş olmalarını diliyor, istedikleri üniversitede eğitim hayatlarını sürdürmelerini temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.
Editör: PolitikYol