Sinan Ateş cinayeti sanıklarından Tolgahan Demirbaş'ın savcılık ifadesinde çekilen yeni görüntüleri yayınlandı: "Sinan Ateş’e ait bilgileri muhtemelen pankart için gönderdim... Aksi mümkün değildir." Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesi sebebiyle tutuklu bulunan Tolga Demirbaş'ın savcılık sorgusu sırasına ait yeni ortaya çıktı. B Yüzü'nde yer alan habere göre, Demirbaş, Ateş'e bilgileri gönderdiğini kabul etmedi ve “Bilirkişi raporunda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum” dedi. Tolga Demirbaş, amaçlarının Sinan Ateş’in evinin önüne pankart asmak olduğunu ileri sürdü ve şunları söyledi: “Şayet böyle bir şey var ise de bu Sinan Ateş’in ikametinin önüne pankart asma düşüncemizden dolayıdır. Aksi türlüsü mümkün değildir.”

Savcı ile Tolgahan Demirbaş arasında ifadede geçen diyalogdan bir bölüm şöyle:

Sinem Dedetaş'tan 'İBB adaylığı' yanıtı: Siyasette 24 saat çok uzun bir süredir Sinem Dedetaş'tan 'İBB adaylığı' yanıtı: Siyasette 24 saat çok uzun bir süredir
Savcı: Yine Çağlar Zorlu’dan aldığın konum bilgilerini, Kırşehir’de olduğunu, Ahmet Yiğit Yıldırım’a iletmişsin. Bunu hatırlıyor musun? Demirbaş: Bunu hatırlamıyorum. Çağlar Zorlu’yla kafe ortamında bir kere oturdum. Samimi bir arkadaşım değildir. Bir sohbet içerisinde bir bilgisayar programından bir telefon numarasını girip o insanın yerini öğrenebildiğini söyledi bana. Ben de kendisine “hadi bak bakalım bu adam nerede” dedim. Buradaki niyetimiz de pankartı boşuna asmamak istememizdi. Savcı: Ahmet Yiğit Yıldırım bir konuşmada “Sinan Ateş Türkiye’ye giriş yaptı mı” diye sorarak bilgi toplamanı istemiş. Hatırlıyor musun? Demirbaş: Hatırlamıyorum. Şayet sormuş ise de pankart asılmak istenmesiyle ilgilidir. Başka bir şey söz konusu değildir.

ü

Editör: PolitikYol