Dünya şampiyonu milli sporcu Melis Umay Doğu, vize başvusu reddedildiği için 31 Mayıs - 2 Haziran tarihleri arasında Macaristan'da düzenlenecek 2024 Avrupa Capoeira Şampiyonası'na katılamayacak.

2022 Budapeşte Uluslararası Capoeira Turnuvası'nda şampiyon olan Doğu, Dünya Capoeira Federasyonu tarafından davet edilmesine rağmen vizesi reddedildiği için bu yıl Avrupa Şampiyonası'na katılamayacak.

Sarıgül 'son açıklamam' diyerek paylaştı: Alkışı duydum, ihaneti gördüm Sarıgül 'son açıklamam' diyerek paylaştı: Alkışı duydum, ihaneti gördüm

'Sporcusuna sahip çıkan federasyona karşı kayıtsız kalan bir konsolosluk'

Cumhuriyet'ten Tamer Öztürk'e konuşan Doğu, şunları kaydetti:
  • Vizemin reddedilmesinin ardından Dünya Capoeira Federasyonu'ndan konsolosluğu aramalarını rica ettim. Buna rağmen iki kere telefonu suratlarına kapattılar. Aciliyetinizi bildirmenize rağmen maillerinize hiçbir şekilde cevap verilmiyor. Sporcusuna sahip çıkan bir federasyona karşı kayıtsız kalan bir konsolosluk var.
  • 27 Mayıs günü konsolosluğa geldiğimde randevum olmadığı için içeri alınmadım ve alelade 29 Mayıs gününe randevu bulmama rağmen 'Vize işlemleri 15 gün sürecek sizin şampiyonanız o süre içinde sona ereceği için işleme almamız sizin için bir şey ifade etmeyecek' denilerek kapıdan geri döndürüldüm.
  • 2022 dünya şampiyonu olmuş ve Türkiye'den giden tek kadın capoeira sporcusu olarak Avrupa Capoeira Şampiyonası'na gidemiyorum. Sebebi ise evrakların hızlı bir şekilde aksiyon alamaması.

'Sponsorlu olmama rağmen vizem reddedildi'

  • Her şeyin faturasını koymama rağmen annemin ve babamın şirketleri tarafından sponsorlu olmama rağmen mali yetersizlikten ve kaçabileceğimi düşündüklerinden vizem reddedildi. Konaklamamı bir sponsor karşıladı ona rağmen ret verdiler.
  • Başvuru dosyasının içine bayrağımızı dalgalandırdığım fotoğrafları koymama rağmen konsolosluk ve devlet daireleri bana yardımcı olmuyor. Milli sporcu olarak elim kolum bağlı bir şekilde yarışmaya gidemiyorum.

ü

Editör: Ece Piroğlu