Fetulahçı Terör Örgütü ile Sivil Mücadele Platformu Toplumsal Adalet ve Yardımlaşma Derneği (TAYDER), Sinan Ateş cinayeti soruşturmasında görev alan savcılar Durdu Özer, Durmuş Ali Kaya ve Ayhan Ay hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Derneğin Genel Başkanı Muhammet Gömük, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Ülkü Ocakları ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) üzerinden Cumhur İttifakı’na yönelik bir kumpas operasyonu için Hâkimler ve Savcılar Kurulu’na (HSK) başvuruda bulunduğunu açıkladı.

'MHP üzerinden Cumhur İttifakı hedef almayı amaçlayan...'

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı HSK Bürosu aracılığıyla Hakimler Savcılar Kurulu’na yapılan başvuru dilekçesinde, şu ifadelere yer verildi: “Terör örgütü ilan edilmeye çalışılan Ülkü Ocaklarına yönelik, bu amaç doğrultusunda hazırlık hareketlerine bağlayan, Ülkü Ocakları üzerinden Milliyetçi Hareket Partisini ve Milliyetçi Hareket Partisi üzerinden Cumhur ittifakını hedef almayı amaçlayan FETÖ silahlı terör örgütünün amaçları prensipleri ve hedefleri doğrultusunda yargıyı aracı kılmak suretiyle örgüt adına Ülkü Ocakları Başkanı ve kurumsal kimliği ile Milliyetçi Hareket Partisi yetkililerine yönelik nitelikli iftira atarak görevlerini kötüye kullanarak kumpas soruşturma yürüttükleri kamuoyunda iddia edilen, yukarıda isimleri yazılı savcılar hakkında gerekli tahkikatın yapılabilmesi için heyet halinde müfettiş görevlendirilmesi, tanzim edilecek rapor sonrası haklarında soruşturma izni verilmesi için HSK 1. Daire’den olur alınması.”

Gözaltı yapılması da talep edildi

Suç duyurusunda soruşturma süresince tedbiren adı geçen savcıların açığa alınması, soruşturma oluru sonrası kovuşturma izni için dosyanın HSK 2. Daireye sevk edilmesi ve şahıslar hakkında gözaltı kararı verilmesi yapılacak yargılama sonrasında cezalandırılmaları ve ihraçları için gerekli sürecin başlatılması talep edildi.

Eski Van kayyumu ve AK Partili belediye başkanı Diyarbakır’a vali olarak atandı Eski Van kayyumu ve AK Partili belediye başkanı Diyarbakır’a vali olarak atandı

Editör: Haber Merkezi