• DOLAR 33,05 %-0.09
  • EURO 36,02 %-0.39
  • ALTIN 2.546,02 %-2.11
  • BİST100 11.147 %0.07
  • BITCOIN 64.700 %-0.31
  • ETHERIUM 3.434 %-1.04
33°

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe başkanlığı için adaylığını açıkladı

Fenerbahçe kulübün eski başkanı Aziz Yıldırım, haziran ayında yapılacak başkanlık seçimlerinde aday olma kararı aldığı iddia edildi.

PolitikYol
PolitikYol
Editör
Yayınlanma
Güncelleme
2 Dk Okunma Süresi

Fenerbahçe kulübün eski başkanı Aziz Yıldırım, haziran ayında yapılacak başkanlık seçimlerinde aday olma kararı aldı.

DHA'nın haberine göre mevcut başkan Ali Koç’un bir dönem daha göreve talip olmasının ardından kulübün eski başkanı Aziz Yıldırım da aday olmaya karar verdi.

Uzun bir süredir çalışmalarını sürdüren Yıldırım, eski yönetimindeki kişiler ve üyelerle yaptığı görüşmelerin ardından başkanlığa tekrardan adaylığını koydu. Yıldırım TRT Spor'a yaptığı açıklamada, "Çarşamba veya perşembe günü basın toplantısı yapacağız ve burada Fenerbahçe başkanlığına aday olacağımı açıklayacağım" ifadelerini kullandı.

'Kazanırsak Mourinho'yu getireceğiz'

Adaylığıyla ilgili bazı medya kanallarına açıklamalarda bulunan Yıldırım, "Mourinho ile 2 saat yüz yüze görüştük, kazanırsak büyük ihtimalle getireceğim" dedi. Geçmişteki hataları tahlil ederek aday olma sürecini başlatacağını açıklayan Yıldırım, "Biz kimseyle kavga etmeyeceğiz ama Fenerbahçe'nin büyüklüğünü daha büyük hale getirecek şekilde bir organizasyon içerisine gireceğiz" ifadelerini kullandı.

Altı yıl aradan sonra...

Fenerbahçe başkanlığına aday olmak için gerekli imzaları hafta içinde Yüksek Divan Kurulu'na teslim edecek olan Yıldırım, 6 yıl sonra güçlü bir liste ile başkanlığı yeniden Ali Koç'tan almayı hedefliyor.

Yıldırım, resmi adaylık açıklamasının ardından ikinci bir basın toplantısı düzenleyerek projelerini anlatacağı belirtildi.

Cumhuriyetçi Parti, aday olarak Trump'ı seçtiklerini duyurdu Cumhuriyetçi Parti, aday olarak Trump'ı seçtiklerini duyurdu

Büyük farkla kaybetmişti

Fenerbahçe'de 20 yıl başkanlık yapan Aziz Yıldırım, 2018'deki seçimlerde büyük bir farkla kaybederek koltuğunu Ali Koç'a devretmişti. Haziran 2018'deki seçimlerde, toplam 20 bin 736 geçerli oy kullanıldı. Bu oyların 16 bin 92'si Ali Koç'a, 4 bin 644'ü ise Aziz Yıldırım'a gitti.
Editör: PolitikYol
Editör Hakkında
Yorumlar