AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Erdoğan-Özel görüşmesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Diyalog ortamının toplumda olumlu karşılandığını belirten Çelik, "Cumhurbaşkanımız arzu edildiği takdirde Mehmet Şimşek'in bilgi vereceğini ifade etmişlerdir" dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel'e iade-i ziyarette bulundu. Görüşme 1 saat 30 dakika sürdü. Görüşmenin ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin Genel Merkezi'nde görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulundu.

‘Diyalog ortamı olumlu karşılanıyor’

Çelik'in konuşmasından satır başları şöyle:

Orman yangınları kontrol altına alındı Orman yangınları kontrol altına alındı
"Diyalog zemininin güçlü bir şekilde tutulması gerektiği konusunda mesaj verilmiş oldu. Sayın Cumhurbaşkanımız kutuplaşma yerine diyalog zemininin güçlü tutulması gerektiğini ifade ediyor. Cumhurbaşkanımız diyalog zeminin güçlendirilmesini arzuluyor. Diyalog ortamının sürmesi toplumda olumlu karşılanıyor.

‘Özel, Mehmet Şimşek ile görüşebilir’

Tabii ki görüşmede ekonomiye ilişkin konular da konuşuldu. CHP istediği zaman Sayın Hazine ve Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek ile görüşebilir. Cumhurbaşkanımız OVP ve 12. Kalkınma Planı ile elde edilen kazanımların korunacağını ifade etti.

Kayyum konusu

Kayyum ataması konusundaki tutumuz nettir. Hangi partiden olursa olsun millete destek veren her belediye başkanına destek vereceğiz. İktidar olarak buna destek verme tutumumuz açıktır. Ancak yetkiyi terör örgütüne destek verme tarafında kullanıyorsa buna kesinlikle müsaade edilmeyecektir. Kayyum atanan yerler olduğu gibi atanmayan yerlerde oldu. Her mesele kendi içinde değerlendirilmektedir. Milletten aldığı desteği millet için kullanıyorsa bu konuda herhangi bir sorun yoktur. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanı ve Genel başkanımız tüm siyasi partilerin hassasiyet göstermesi gerektiğini belirtti. Bu görüşmede bu mesajları gündeme getirmişlerdir. Çelik, “Sayın Özel bir talepte bulundu mu?” sorusuna, “Bizim nezaket gösterip Sayın Özel’in taleplerini CHP’li kurmaylara bırakmamız daha doğru olur. Bunun CHP Genel Merkezi tarafından açıklanması daha doğru olur” yanıtını verdi.
  1. görüşme olacak mı?

"3. görüşme olacak mı?" sorusuna ise Çelik, "İhtiyaç olursa tekrar yapılır" cevabını verdi. Çelik, açıklamasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş ile görüştüğü bilgisini de paylaştı.
Editör: PolitikYol