CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Amasya’daki konuşmasında CHP’nin üç önemli ekonomi kurmayının önümüzdeki günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile bir araya geleceğini açıkladı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, dün AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşmüştü. Görüşmede ekonomideki kötü gidişat da gündeme gelirken, CHP’li ekonomi kurmaylarının Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüşmesi konusu da konuşuldu.

CHP lideri Özel, bugün CHP kurmaylarının Şimşek ile görüşeceği bilgisini doğruladı.

Demirtaş'a 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi Demirtaş'a 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi

Özel, Amasya Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etti. Burada konuşan Özel, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmede söylediklerini aktardı.

Asgari ücrete enflasyon iyileştirmesi yapılması gerektiğini söyleyen Özel, emekli aylıklarının asgari ücret seviyesine yükseltilmesi gerektiğini dile getirdi.

Görüşme önümüzdeki günlerde olacak

Türkiye’de toplanan verginin çok büyük bir kısmını dolaylı vergilerin oluşturduğunu söyleyen Özel, “Adaletli vergi tam tersi olmalıdır. Yüzde 90’ı kazananlar vermelidir. Yüzde 10 çalışanların maaşından gelir vergisi kesilmelidir. Çok kazanandan çok, az kazanandan az, hiç kazanmayandan hiç vergi alınmamalıdır. Biz adaletli bir vergi sistemi için Sayın Erdoğan’a dün teklifimizi sunduk. Partimizin üç değerli ekonomi kurmayı önümüzdeki günlerde Mehmet Şimşek’le bir araya gelecek vergide adalet önerimizi somutlaştıracak” dedi.

ü

ü

ü

Editör: PolitikYol