POLİTİKYOL ÖZEL

CHP Genel Başkan Yardımcısı Suat Özçağdaş başkanlığındaki heyet, bugün Boğaziçi Üniversitesi'ne girmek istedi. Öğrencilerle konuşmak, akademisyenlere destek vermek ve okul idaresiyle görüşmek için gelen heyeti güvenlik görevlileri içeri almadı.

Bazı güvenlik görevlileriyse CHP'li vekil Yüksel Taşkın'a fiziki müdahalede bulundu.

CHP heyeti engellemelere rağmen okula girebildi ancak bu sefer de okul içerisinde polis engeliyle karşılaştı.

Kayyım rektör İnci, CHP'lilerin okula girişini engellerken çok sayıda AK Partiliyi ve AK Partiye yakın ismi makamında ağırlamıştı.

O isimlerden bazıları şöyle:

Sabiha Gökçen Havalimanı, kesintiden etkilenmedi Sabiha Gökçen Havalimanı, kesintiden etkilenmedi

Bunun haricinde Naci İnci'nin başkanlık ettiği Boğaziçi Üniversitesi Vakfı ve Boğaziçi Üniversitesi'ni Geliştirme Vakfı'nın yönetiminde çok sayıda AK Partili veya AK Parti'ye yakın isim bulunuyor. Eski AK Parti milletvekili İffet Polat, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın yeğeninin eşi Abdulkadir Karagöz, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı ve eski AK Partili vekili Ahmet Berat Çonkar, eski AK Parti milletvekilil Lokman Ayva ve Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan bunlardan bazıları.

Ayrıca İnci, AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen Taha Hüseyin Karagöz, Nagehan Alçı ve Hakan Çelik'e gibi isimlere sık sık demeç veriyor.

Editör: Haber Merkezi