Hava sıcaklığı yurdun büyük bölümünde olduğu gibi son iki gündür İstanbul'da da yurttaşları bunalttı. Beşiktaş Belediyesi ilçe genelinde 4 meydana 'serinleme noktaları' kurarak ücretsiz limonata ve su dağıttı.

Yurt genelinde olduğu gibi İstanbul'da da 34 dereceleri aşan sıcaklık, dışarı çıkmak zorunda kalanları zor durumda bıraktı.

Özgür Özel'den, KKTC'de 'kara liste' çıkışı: Sonlandırılması lazım Özgür Özel'den, KKTC'de 'kara liste' çıkışı: Sonlandırılması lazım
Beşiktaş Belediyesi, sıcak havalara karşı serinlemek amacıyla alternatif önlemler kapsamında 'serinleme noktaları' kurulması kararı aldı. Vatandaşların yoğun kullandığı Ortaköy Meydanı, Barbaros Meydanı, Köyiçi Meydanı ve Levent Meydanı’nda kurulan stantlarda ücretsiz su ve limonata dağıtımı yapılıyor.

‘Üstesinden geleceğiz’

Uygulamaya ilişkin açıklama yapan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, şunları söyledi: "Yüksek sıcaklıklar vücudumuzun ısı kontrol sistemini derinden etkiliyor. Bu durumu kontrol altında tutmak amacıyla daha fazla sıvıya ihtiyaç duyacağız... Can dostlarımız için daha önceden parklarımıza konulan sular ilgili müdürlüğümüz tarafından düzenli olarak kontrol edilecek ve değişim sağlanacak. Siz değerli vatandaşlarımızdan ricamız, güneş ışığının dik geldiği ve sıcaklıkların en yüksek seviyeye ulaştığı saatlerde zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamanız. Sizlerin sağlığı ve yaşam kalitesi bizler için çok değerlidir."
Editör: PolitikYol