Mali Eylem Görev Gücü (FATF), Türkiye'yi üç yıl sonra bugün gri listeden çıkarma kararı aldı. Karar, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in X hesabından 'Başardık' mesajıyla duyuruldu.

İBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı'nın resmi X hesabı Ulaşım İstanbul'dan ise Şimşek'in tweeti alıntılanarak küfürlü bir paylaşım yapıldı. Kısa süre sonra aynı hesaptan 'siber saldırı' açıklaması geldi: 

"Değerli Takipçilerimiz; Hesabımız siber saldırıya uğramış olup tarafımıza ait olmayan bir içerik yayımlandığı tespit edilmiştir. Süreci kontrol altına aldığımızı ve güvenlik önlemlerimizi güçlendirdiğimizi bilgilerinize sunarız."

Ersan Şen yine 'şartlar' dedi: Yavuz Ağıralioğlu ile parti mi kuruyor? Ersan Şen yine 'şartlar' dedi: Yavuz Ağıralioğlu ile parti mi kuruyor?

AA'nın aktardığına göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Ulaşım İstanbul'un küfürlü paylaşımına ilişkin resen soruşturma başlattı.

Soruşturmanın, 'kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret' ve 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini alenen aşağılama' suçlarından başlatıldığı öğrenildi.

Editör: Haber Merkezi