Fenerbahçe Kulübü'nün seçimli olağan genel kurulunun kesin olmayan sonuçlarına göre; Ali Koç yeniden Fenerbahçe başkanlığına seçildi.

Ülker Stadyumu'nda düzenlenen genel kurul toplantısı için sabah erken saatlerde stadyuma gelen üyeler, uzun kuyruklar oluşturarak kapıların açılmasını bekledi.

Özgür Özel, KKTC’de Fazıl Küçük’ün kabrini ziyaret etti: Bıraktığınız mirası taşımaya devam edeceğiz Özgür Özel, KKTC’de Fazıl Küçük’ün kabrini ziyaret etti: Bıraktığınız mirası taşımaya devam edeceğiz

Mevcut başkan Ali Koç ve önceki başkan Aziz Yıldırım'ın yarıştığı seçimde 46 bin 410 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyordu.

Kongre üyeleri, stadyumda kurulan 47 sandıkta saat 17.00'ye kadar oy kullandı.

Ali Koç, 3'üncü kez başkan seçildi

Oy sayımının ardından kesin olmayan sonuçlarla Ali Koç, yeniden Fenerbahçe Başkanı seçildi.

Koç ve Yıldırım daha sonra "İki başkan el ele hep beraber tribüne" tezahüratları eşliğinde sahneye çıkarak taraftarları selamladı.

Ali Koç'un elini kaldırma girişimini engelleyen Yıldırım, 3. defa Fenerbahçe Başkanı seçilen Koç'u tebrik etti: "Sevgili Fenerbahçeliler, bugün Fenerbahçe'ye yakışan bir şekilde kongre yaptık. Hepinize teşekkür ediyorum. Ben ve arkadaşlarım görevimizi yaptık. Yol haritasını çizdik. İnşallah Sayın Ali Koç ve yanındaki arkadaşları bu harita doğrultusunda Fenerbahçe'yi bu sene şampiyon yaparlar. Biz de elimizden gelen desteği veririz. Hepinizi seviyorum, saygı ve sevgilerimi sunuyorum. İyi ki varsınız, iyi ki Fenerbahçeliyiz"
Editör: Mehmet Baran Kılıç